| MrkiddyKid1 a întrebat:

vreau sa stiu daca pot cumpara ceva de pe Ebay cu bani ficsi, de exemplu un produs costa 5 dolari, are transport gratuit iar eu am exact 5 dolari in contul Paypal, pot sa il achizitionez sau trebuie sa am putin mai mult decat pretu produsului pentru niste TVA suplimentar?

2 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

E de ajuns sa ai 5 dolari. Se vede clar cand inchei tranzactia daca iti mai adauga asigurare de transport sau altceva. Comisioanele le plateste vanzatorul, niciodata cumparatorul.
La fel si daca vrei sa trimiti cuiva bani cu paypal: tu ii trimiti 10E, si atat iti ia, dar el primeste vreo 9.2 pentru ca plateste comision.

| CSDNCSF a răspuns:

Daca produsul costa 5 dolari, iar tu ai 5 dolari in cont merge sa cumperi. Nu trebuie sa ai mai mult.