| Justusee34 a întrebat:

Vreau sa fac cumparaturi online de pe ebay alipex etc
Acum am inteles ca imi trebuie paypal dar eu nu am card visa eu am card BCR ( ps langa el scrie MasterCard).Imi puteti expica ce e paypal si la ce foloseste si daca e bine sa imi fac cont cu cardul meu (BCR)
Adica daca pun bani pe cardul meu bani acceia sunt si in paypal. Va rogg explicati totul.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Am mai explicat si cu alte ocazii despre Paypal, ca nu poti sa ai cont daca nu ai deja 18 ani impliniti.
Apoi, ai nevoie de un cont bancar SAU un credit card, pe care sa le legi de contul Paypal.
Adica, iti introduci in contul paypal credit cardul sau contul bancar, ori amandoua daca doresti, autorizand Paypalul sa te verifice, adica sa-ti retraga din contul bancar $2, pe care ti-i va returna in decurs de cateva zile, dupa ce la retragere, iti va apare in extrasul de cont, un cod de 4 cifre, pe care ai obligatia sa-l reintroduci in linkul trimis de paypal, ca confirmare a existentei contului personal.
Dupa introducerea codului, Paypalul iti va returna banii in acelasi cont bancar si te va anunta ca, ai cont de Paypal activ si esti eligibil sa faci tranzactii prin el.
Paypalul ramane in final, cea mai mare platforma online, de plati internationale.
Pune-ti toate datele reale sa nu regreti vreodata in viata ca nu ti se mai da sansa sa-ti faci cont la Paypal.
Trateaza Paypalul, ca orice banca, cu cea mai mare seriozitate!

1 răspuns: