| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Vreau si eu o parere despre partenerul eMag, BMK. Vreau sa imi iau un telefon si vad ca este livrat de ei. Este ok firma? Ajunge telul original sau unul luat de pe AliExpress? ????

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Am înțeles. Eu nu prea țin cont de asta pentru că oricât de mult aș plăti pe un telefon tot nu merită, pentru că tot pe Facebook, Youtube, google și probabil câteva aplicații îl folosesc. Deci telefoane sunt, si vor ieși pe bandă rulată si mai complexe. Important este să ruleze bine, fiind și la prețuri decente.

4 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Nimeni nu știe. S-au întâmplat cazuri când a ajuns defect acasă sau cu accesorii lipsă. De ce nu îți iei din magazin? Eu așa procedez, Cel puțin îl vezi cu arată, cum merge și ce accesorii are. Du-te la Altex în orașul tău.
Dacă ești din București este și mai bine. Acolo nu ai treabă.Eu nu sunt din București.
Obții garanție, și este mai sigur. Părerea mea.
Despre ce telefon este vorba?

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru Legion7X):

Xiaomi mi note 10 lite dar sunt putine magazine care il au fizic. Cel putin varianta cu 8 ram nu am gasit-o decat online. Ma gandeam ori sa desfac coletul la livrare si sa vad daca e sigilata cutia sau ma gandeam sa il comand in showroom ul din Brasov si sa il ridic dr acolo cu tot cu proba.

| Legion7X a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Da, este bine să verifici. Si eu vreau să îmi iau un tel nou. Ca sugestie eu am găsit un Samsung poate te interesează.
Baterie 6000.
6 gb ram
Camera 64 Mp
Selfie camera 32 Mp
4K
Contra carcasă de plastic, dar nu mă deranjează orice telefon trebuie îngrijit.

https://altex.ro/....../SMTM31BL/

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru Legion7X):

Nu e rau telul dar eu sincer m-am plictisit de Samsung. Numai Samsung am avut de cand ma stiu. Ce imi place la xiaomi este ca il poti personaliza mai mult. Ai acces la mai multe setari.

| Legion7X a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Am înțeles. Eu nu prea țin cont de asta pentru că oricât de mult aș plăti pe un telefon tot nu merită, pentru că tot pe Facebook, Youtube, google și probabil câteva aplicații îl folosesc. Deci telefoane sunt, si vor ieși pe bandă rulată si mai complexe. Important este să ruleze bine, fiind și la prețuri decente.