| elizaromanov a întrebat:

Daca eMAG mi-a livrat un telefon cu ecran chinezesc si vreau sa il schimb, il iau la garantie sau ce pot face sa il schimbe?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poți face retur in 15 zile la orice, faza e că totul e made in China

| Violleta2022 a răspuns:

EMag ti-a livrat ceea ce ai comandat tu si ai platit, fiind probabil un telefon chinezesc, mai ieftin.
Din pacate, garantia nu acopera schimbarea ecranului, ca nu-ti mai place tie sau ca-i chinezesc, asta fiind de fapt problema ta personala, ca tu l-ai ales, nu ca ti l-au trimsi ei cu ecranul spart.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca eMag ti-a vandut un telefon nou, perfect functional, il poti returna in 15 zile si cam atat.
Nu iti schimba ecranul ca vrei tu sa fie suedez sau finlandez. Ti-a vandut un telefon in standarde, deci nu ai motiv sa apelezi la garantie, decat daca intervin probleme de functionare.

| anonimg a răspuns:

Ai dreptul să dai telefonul înapoi la magazin dacă nu îți place de el.
Dacă nu este un model de firma renumită, renunță și nu mai cumpăra marca aceea, pentru că toate ecranele sunt așa.
Un Samsung sau Nokia merită să fie înlocuite cu același model.
Sună vânzătorul mai înainte de a returna produsul, în zilele și orele lucrătoare.

| johnnny123 a răspuns:

Cum adică "ți-a livrat un telefon cu ecran chinezesc"?

Vrei să spui că ți-a livrat un produs care nu era conform cu specificațiile, sau că nu ai fost atentă la specificații înainte să-l comanzi și nu ai știut că produsul are ecran chinezesc?

Pentru că sunt doua situații complet diferite.

Iar ca o paranteză, faptul că un ecran este chinezesc nu înseamnă neapărat că este de proastă calitate. Toți marii producători folosesc display-uri fabricate în China.

| gelu1970 a răspuns:

Dar unde crezi că sunt fabricate "ecranele"?
China e mama lor.