| onlym3 a întrebat:

Salutare,

Am facut o comanda din afara tarii unde am platit cu paypal si se pare ca la adresa de livrare nu mai apare numarul scarii asadar coletul a fost trimis cu toate detaliile(numarul strazii, blocul, cod postal si apartament) dar fara numarul scarii.
Suntem doua persoane care folosim acelasi cont paypal (se stie ca pe acelasi cont paypal poti "cupla" inca 8 sau 10 adrese de mail unde fiecare poate sa beneficieze de acelasi numar de cont) iar la numele persoanei respectiva adresa apare complet inclusiv numarul scarii iar la numele meu apare aceeasi adresa (locuim impreuna) dar fara numarul scarii si vreau sa stiu daca voi avea probleme cu posta romana..adica daca va ajunge unde trebuie acel aviz.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu are asa mare importanta numarul scarii, atata timp cat e numarul apartamentului scris corect. De obicei, la fiecare scara, numaratoarea apartamentelor incepe de unde a ramas la scara precedenta. Asa ca nu e mare inginerie sa se prinda postasul unde sa lase avizul.

| onlym3 explică (pentru ardnaxur1961):

In blocul in care locuiesc se afla o singura scara deci in mod logic nu ar trebui sa fie nici un impediment in identificarea scarii tinand cont ca absolut toate detaliile au fost scrie corect(numele, nr. strazii, blocul, apartamentul si codul postal).

| onlym3 explică (pentru onlym3):

*scrise

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In unele orase adresa e mai complicata si s-ar putea ca postasul sa nu stie unde sa-l duca. Dar ca sa fii sigur, treci pe la posta si intreaba daca ti-a venit coletul. Dupa datele din CI in vei putea ridica.

| Ichnat a răspuns:

Va ajunge happy

| LinaCobarstean a răspuns:

Teoretic nu. Ei trebuie sa sune sau sa te anunte cumva. Si nu cred ca vine prin Posta ci prin Curier rapid.

Astia te suna intotdeauna ca poti sa nu fi acasa la adresa respectiva si atunci sa le spui unde sa vina

| onlym3 explică (pentru LinaCobarstean):

La modalitatea de livrare am ales registered airmail iar daca voiam prin curier rapid(DHL etc) trebuia sa platesc transportul si asa am gratuit chiar daca dureaza ceva mai mult iar coletul in momentul de fata se afla la posta din Singapore deci cu siguranta voi avea treaba cu cei de la posta romana.
Oricum merci pentru raspuns.