| KaPy2 a întrebat:

Salutare TPU
Ce pret are o placa video Nvidia gforce 9400 gt de 1 gb
Mi-o vinde un tovaras cu 100 lei,nu e noua,cum o testez sa vad daca e buna?, dau funda!

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Ieftinwinking placa costa 250 lei.

Iar ca s-o testezi, cerei-o si pune-o in PC si vezi daca merge totul Ok, daca apar puncticele pe ecran, nu vrea sa iti instaleze driver-ul, inseamna ca s-a dezlipit chipset-ul.

PS: o placa buna este de pe la 600-700 lei in sus, asa ca sa nu te astepti la jocuri in Full HD cu detalii maxime... dar pentru 100 de lei se merita daca tu ai ceva mai slab in PC.

| KaPy2 explică (pentru introduaicinumele):

Eu am pc cu placa video de 512 mb asta-i mai buna decat ce am :d, am 3 gb ram procesor de 4400+ dual core slab dar bun si asta big grin

| KaPy2 explică (pentru introduaicinumele):

Deci pun placa lui video dezinstalez driverul meu de la placa veche instalez pe cel nou si joc cateva jocuri sau ce?, eu cer in probe 2-3 zile sa vad cum se comporta big grin

| introduaicinumele a răspuns (pentru KaPy2):

Sa sti ca nu conteaza cata memorie are... placa ta daca are 512 Mb si 256 bit poate fi mai buna decat gforce 9400 care are 1 Gb si 128 bit happy Si nu e nevoie de un super PC, si acea placa, 3 Gb de ram si un dual core iti faci treaba de zi cu zi plus cateva joculete big grin

| introduaicinumele a răspuns (pentru KaPy2):

Da asa ai putea face, sa vezi ce se intampla, daca se mista mai bine, bun, o iei happy daca nu, n-o iei.

Piesele de PC la mana a 2a e bine sa le verifici sa vezi daca merg bine.

| KaPy2 explică (pentru introduaicinumele):

E mai buna ca a mea!, a mea are 512 mb si are 64 bit, se numeste ati radeon hd 2400 series, Cum probez acea placa si cum vad daca e buna, nu prea stiu cum se probeaza, sa numi iau teapa

6 răspunsuri:
| ftwBurrN a răspuns:

Pretul este destul de bun probeaza pe pc pentru care vrei sa o cumperi sa vezi daca este compatibila.
bafta!