| Dante30 a întrebat:

Salutare TPU, Daca cumperi ceva de pe ebay, atunci cand vine produsul in tara trebuie ca distribuitorul ce imi aduce mi-e produsul sa plateasca ceva la vama, si daca da trebuie eu sa acopar acele costuri?
De asemenea trebuie sa platesc vreo taxa ceva avand in vedere ca produsul este din afara?
Intreb fiindca e prima data cand comand online din afara/de pe ebay, Multumesc.

2 răspunsuri:
| DataSoft a răspuns:

Daca produsul comandat de tine este din UE nu trebuie sa platesti nici o vama, cat despre alte taxe eventual transportul daca nu este inclus in pret. Vezi acolo la shipping daca scrie ca este gratis pana in Romania atunci asa este.
Bafta

| Dante30 explică (pentru DataSoft):

E comandat tocmai din Asia, cat despre shipping asta stiam, si toate produsele comandate de moment au free shipping.