| DanutzRosu a întrebat:

Salutere, unde pot face o reclamatie la o pagina dupa Facebook cu haine avand adresa in Bucuresti? Am cumparat ceva fara verificare si am primit altceva. si defect. O pereche de tenesi care urma sa ii fac cadou.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pagina este vinovata sau tu ca nu ai verificat? Arunci greseala ta pe spatele altora? Reclamatia trebuie sa aiba un temei. La tine temeiul este doar neatentia ta.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai luat fără factură / bon fiscal - la Poliție, pentru înșelăciune.
Dacă ai documente de fiscale care atestă o plată te poți adresa și la ANPC împotriva firmei de la care ai cumpărat.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru DanutzRosu):

Alea nu se pun. (NU pentru o reclamație la ANPC - dar pentru Poliție sunt utile).

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru DanutzRosu):

Din păcate nu poți face nimic!
Din moment ce nu ai o factură fizică sau electronică nu poți face o reclamație.
Poți să le faci reclamă negativă, dar nu cred că ajută în vreun fel.

Răspuns utilizator avertizat
| ro74florin a răspuns:

Plangere la politie pentru inselaciune