| adrianaborbola a întrebat:

Va rog mult cine stie sa mi raspunda, nu gasesc informatii clare niciunde... Am facut o comada in jur de 4000 lei, pachet de 34 kg, pe Amazon Usa de mai mult de 20 zile. Inca nu si-au tras banii din cont, am luat legatura cu ei de 2 ori zicandu-mi sa astept ca dureaza cu coletele mai mari, dar nu-mi spun nimic clar, cat o sa mai dureze, exista sau nu produsul pe stoc.Are rost sa mai astept? O sa mi-l trimita vreodata? Va rog cei care s-au batut de aceasta problema ajutati-ma cu un sfat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu-ti poate raspunde nimeni de pe forum, fiindca nimeni de aici nu lucreza la Amazon USA.

| adrianaborbola explică (pentru Violleta2022):

Eu am specificat daca s-a batut cineva de problema si stie sa raspunda, nu trebuie neaparat sa lucreze cineva la Amazon.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am lucrat cu Amazon, dar in general cumparaturile online iti iau banii de pe card instant, sau cel putin ti-i rezerva, lucru vizibil cel tarziu a doua zi.
Daca nu s-a facut inca tranzactia, cred ca e o problema la sistemul de plata, si cel mai probabil nu vor expedia nimic.
Intra in contul tau si rasfoieste bine comanda, poate vezi undeva statusul platii.

| adrianaborbola explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu apare nimic legat de plata, doar un mesaj cum ca în momentul în care va fi livrata comanda ma vor anunta prin mail. Ma gândesc ca dacă era o problema legata de card ma anunțau, din câte am înțeles trimit mesaj când nu e ok plata.

| Catrice a răspuns:

Amazon usa nu prea trimite in Europa