| Anonimhm a întrebat:

Ce alegeti? Digi sau Telekom? Aici ma refer la viteza internetului, raport pret calitate!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai sa analizam stiintific
Digi pentru 40 de ron ne ofera o viteza de 1000 mbs =care pot pot confirma ca asa e
Telekom = 1000 Mbps =4 euro in primele 6 luni cica, asta ar insemna tarif normal 38, 19 RON
dar telekom are doar pachete cu tv adaugat in schimb rds doar internet, trebuie sa ai si tv la ei, ca vrei ca nu vrei
https://www.telekom.ro/......ferta-fix/

https://www.digiromania.ro/servicii/internet

eu as alege rds, am avut upc niste hoti ordinari, mi-au tras teapa 100 de euro

| anonimg a răspuns:

Preț calitate: Digi. Dar e problemă cu semnalul că nu este peste tot. Dar unde este semnal, merge strună.

| Frank51 a răspuns:

Digi - platesc 30 lei pentru 300Mb/s obtin constant 35MB/s download si 25MB/s upload.

| gabicoo a răspuns:

Depinde de zona în care stai! Cât de bună e rețeaua! Etc!
Cel mai bine e să întrebi de vecini!

| DarthNiger a răspuns:

Digi clar.

| adryang78 a răspuns:

Am fost client Orange, Telekom iar acum Digi.
Pot să spun că Digi îi bate la fund de la distanță pe toți providerii. Am 3 abonamente de mobil, nelimitat, internet de mare viteză, televiziune și plătesc 80 de lei pe lună. Mai bine nu se poate.

| sayWhaaat a răspuns:

Digi de departe, am fost abonat la toti si toate, iar astia sunt singurii care ofera internet de mare viteza, nu pica niciodata, iar la eventualele "incidente" o data pe an, se rezolva intr-o ora, doua, maxim.

| whatisthis19 a răspuns:

Tot Orange e mai bun

| xeum a răspuns:

Fara indoiala telekom, sunt de atatia ani si per total sunt multumit

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xeum):

Zi-ne cit platesti si pune un speedtest, te rog. Ca sa te umilim oleaca...

| xeum a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu-mi plac pomanagii, rugamintile nu-si au rostul. Omul a intrebat ce alegem avand in vedere raportul dintre calitate/pret. Sa ma umiliti sau sa ma umilesti? Ma faci sa rad prietene

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xeum):

Sa te umilim astia de pe Digi. Rizi, prietene, dar daca zici calitate/pret ar trebui sa ne lamuresti si pe noi ce calitate ofera Telekom. Foarte serios intreb, ca nu stiu. Ce te costa sa faci un speedtest si sa ne zici cit platesti pe netul respectiv?

| DeeaCarmen a răspuns:

Digi. Dar pentru netul de acasa. De pe cel de pe mobil stiu ca inca stau cam prost