| Aries90 a întrebat:

Vreau sa comand ceva de pe eBay si nu ma descurc cu PayPal-ul, nu inteleg ce trebuie sa fac. Cine ma poate ajuta?

3 răspunsuri:
| ElizzaTPU a răspuns:

Buna, uite un blog interesant despre cum sa faci cumparturi de pe ebay http://www.adrianstoian.ro/cumparaturi-de-pe-ebay/

| alexhardy a răspuns:

1. trebuie sa fii major pentru a avea un cont verificat pe paypal
2. dupa ce ai facut contul si ai atasat cardul (recomand ING), paypal o sa retraga din contul tau o suma de bani. Deci trebuie sa ai in cont minim 5 euro.
3. Intri online in contul tau de la banca sau mergi la ghiseu. ceri extrasul sau vezi tranzactiile. O sa vezi o retragere de la Paypal Irlanda. Acea suma (exemplu 1.12 sau 0.47) o pui pe paypal la sectiunea verificare card.
4. Acum ca ai cardul verificat mergi pe ebay si comanzi. La checkout te va duce pe pagina de paypal.
5. te loghezi in contul de paypal si dai click Pay
6. Dupa ce ai efectuat plata in 5-10 secunde trebuie sa te redirectioneze automat inapoi pe ebay. Daca nu o face ai link care te va duce. Este important sa te intorci pe acel inapoi pe ebay.

| ClaudiuBrasov a răspuns:

Faci contul PayPal dupa care trebuie sa-i atasezi un card de debit (visa etc) si abia dupa o sa poti sa faci plati cu el.