| alin322 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa imi pot face un card pentru platile Pay Pal pe EBAY. Vreau sa dau comanda pe EBAy DE CEVA DAR NU STIU NIMIC DESPRE CARDURI SAU PAYPAL. Cine ma poate ajuta si pe mine. Va multumesc

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Trebuia sa ai un card (Visa sau Mastercard) sa iti faci un cont online pe site-ul PayPal, apoi sa mergi la banca sa iti active PayPalul pe card, apoi bagi numarul cardului pe site unde iti spun ei, apoi scoti extrasul de cont si acolo vei avea un cod pe care il vei introduce pe site-ul paypal pentru a-ti activa cardul.
Suna complicat si chiar asa e, mie mi-a luat vreo doua saptamani sa il fac.

| unpustiobisnuit a răspuns:

Din cate stiam eu nu poti sa comanzi din Romania de pe ebay. poti incerca in schimb amazon.co.uk

| BiuL a răspuns (pentru unpustiobisnuit):

Poti 100%. Mie mi-a venit saptamana trecut o comanda de pe ebay.com.

| alin322 explică:

Cum adica nu pot? de unde stii? Eu am inteles ca se poate.