| vladutz1995 a întrebat:

Vreau sa cumpar un ssd, dar nu din magazin, as opta sa iau unul sigilat, cu garantie, de pe siteuri cu anunturi. intrebarea este, in care caz este valabila garantia? am inteles ca nu trebuie neaparat factura pentru a fi valabilagarantia ssd urilor, dar ma insel.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai nevoie de absolut toate documentele care ti le da la livrare, daca unul se pierde, pierzi si garantia. Oricum poti sa cumperi pentru ca ssd-urile sunt cele mai bune pentru stocare si nu se strica cu una cu 2... Rezista mult mai bine la socuri, temperatura etc, cu alte cuvinte sunt cele mai bune! Nu cred ca va trebui sa-l dai inapoi din cauza unor probleme ca NU vor exista! Bafta!

| vladutz1995 explică (pentru lpavel):

Are un prieten un Kingston, i s-a stricat in 3 luni

| lpavel a răspuns (pentru vladutz1995):

Depinde cum l-a folosit, inca NU am auzit asemenea cazuri...

| Diurpaneus a răspuns:

Garantia o ai numai daca cumperi cu factura sau bon de casa din magazine, fara facura NU ai garantie.