| mika99 a întrebat:

Hey.aveti idee daca e valabila garantia unui e-reader(nou, sigilat) fara factura? vanzatorul mi-a spus ca intai trebuie inregistrat produsul pe site-ul lor(barnes and noble) si din momentul acela voi avea si garantie...insa nu stiu cat de adevarat e..ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| LoveIsLove4Ever a răspuns:

Nu, din pacate nu mai este valida, fara factura nu poti face dovada de cumparare dar sunt unele companii ca eMAG care au garantie propie si nu mai trebuie si factura. funda?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Amazon, de exemplu, nu este neaparat nevoie de factura. Amazon sunt aia cu Kindle. Inregistrezi produsul, are garantie 12 luni. Cand i se intampla ceva, de obicei ei il inlocuiesc imediat. Au fost cazuri cand au cerut factura, insa li s-a spus ca este luat prin intermediul unui retailer din Romania si au schimbat porcaria.