| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, merita sa cumpar piese de calculator de pe olx de la diversi care zic ca sunt noi pentru ale lua mai ieftin, spre exemplu vinde unu un i5 6600kk la 1000 de lei e negociabil si in magazin e 1250, cu factura garantie la el, exista riscul sa fie factura falsificata si sa fie inauntru o chinezarie, s au fie overclockat si ars si garantia a fost pierduta si el a pus procesorul in cutie si la sigilat ca sa-l vanda? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Cred ca mai bine e sa cumperi din magazin, acolo maid ai 250 lei in plus dar stii ca e nou si ai si garantie. Asta e parerea mea, acum tu decizi. Dar mai bine cumpara piesele pentru calculator din magazin. Numai binewinking

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci pana acum vorbeai de placi video de 2000 lei si acum vb de un pc de 1000 lei second hand?laughing)))))))))) frate ce sa mai cred?

| bogdan12321132231 explică:

Pai da ca asa ies mai ieftin, dar no sa ma risc pentru 200 de lei in plus

| n1n1o a răspuns:

Sal, uitate la ratingul vanzatorului vezi daca are rapoarte ceva vezi cate produse a vandut si daca cineva sa plans ca n era in cutie ce comandase sau i s-a trimis defect (nu am intrat niciodata pe OLX doar dau cu parerea, dar cum au spus si altii mai bine ti-l cumperi din magazin (recomand PCGarage ori eMag) si mai bine mai strabgi niste bani si poate iti iei i7 6700k )

| teanette27 a răspuns:

Salut! Vanaztorii de pe aceste tipuri de site-uri, nu pot oferi o garantie exacta pentru produsul lor. Eu recomand cumpararea dintr-un magazin specializat, unde se ofera garantie si eventual service. Sigur, daca iti doresti neaparat achizitia de pe aceste site-uri, iti sugerez sa te interesezi despre produs, sau sa iei un "tovaras" care se pricepe si te-ar putea ajuta!