| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr bicicletă Pegas de stradă pentru a o folosi în fiecare zi 20 KM. Tot anul'.

Sunt bicicletele Pegas suficient de calitative încât să nu mi se rupă furca sau cadru din cauză că n-au fost sudate bine? Sau să rămân în câmp pentru că mi s-a stricat transmisia?

Mai bine-mi cumpăr de la Decathlon una la același preț pe care vreau să-l dau pe Pegas?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~Mai bine-mi cumpăr de la Decathlon ~

corect, așa să faci, succes!

| mihai69 a răspuns:

Pot sa spun doar atât despre bicicleta Pegas: am cumpărat una acum câțiva ani. A venit demontată, ambalată într-o ladă de carton.
Când s-o montez, surpriză: axul roții din față nu intra în furcă. Și nici nu se putea "lărgi" brațele furcii fără riscul ruperii. Am contactat pe mail producătorul cerându-le un punct de vedere și o eventuală soluție. Nici până în ziua de azi nu au răspuns.
Așadar, o astfel de firmă eu NU o recomand nimănui, nici produsele lor.
Pe de altă parte, Decathlon au și servicii after-sales bine puse la punct, și produse de a căror calitate încă nu am avut motive de îngrijorare.

| Heyndrich01 a răspuns (pentru mihai69):

Mulțumesc de răspuns!
Îmi dau seama că ar fi mai bine cumpărată o bicicletă de la Decathlon, magazin la 6 km de casă, față de unul ce nu are nici-un service-n orașul meu.
Da' m-ar fi atras designu' retro.

Asta-i viața!
Ori mă duc la Decathlon cu 1500 lei la mine, ori mă duc în Hervis (că-i la 50m de primul').

Problema-i că îi deficit de biciclete la ambele acu'. 'Oi vedea ce 'oi face!

| Țoglă a răspuns:

Îți recomand Pegas. O calitate bună a produselor.
Dacă ești dintr-un oraș mare, s-ar putea să aibă magazin deschis acolo ș i să nu mai fii nevoit să asamblezi tu.