Întrebare recomandată | Ioan489 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un pian electronic. Toate ar trebui sa sune la fel? Care este diferenta intre unul mai ieftin si altul mai scump?

5 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Uite aici un video de pe Youtube unde explica adica canta la diverse pianuri de diferite valori si poti auzi si tu diferenta https://www.youtube.com/watch?v=ApGXujZVWf4

| Bizon95 a răspuns (pentru gemeni6226):

" Ioan489 a întrebat:
Vreau sa-mi cumpar un pian electronic."

cred ca ai ratat cuvantul "ELECTRONIC", ca ai postat un link numai cu pianuri clasice tongue

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bizon95):

Asa e -omul mai poate si gresi nu? nu ne-am nascut sa fim perfecti ci sa incercam sa fim buni si sa nu ne mincam unii pe altii si cred ca asta conteaza cel mai mult.

| Bizon95 a răspuns (pentru gemeni6226):

Asa e, doar am atras atentia, nu altceva
si eram si eu curios de raspunswinking

| Alexandrionelu a răspuns:

In teorie toate ar trebui sa sune la fel, dar în practica diferențele sunt foarte mari. Difera boxele, procesorul de sunet, etc. De asemenea cele mai noi au metode mai bune de înregistrare și stocare/ transfer, cele vechi aveau doar ieșire MIDI. Îți recomand o firma bună, chiar și second-hand, în defavoarea unei chinezării noi. Cele mai bune sunt considerate Yamaha, Roland și Casio.