| Dinu_Persic_1993 a întrebat:

Acum jumătate de ora în timp ce căutăm ceva pentru școla mi-a aparut ceva, ca trebuie sa plătesc o amenda 300 de lei...Ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un virus, de tipul "Politia romana". Trebuie sa-ti devirusezi calculatorul.
Cum sa procedezi poti citi si aici:
http://faravirus.ro/virusul-politia-romana/

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Păi depinde pe ce site-uri ai intrat, plus ca ar fi bine să ignori acea amenda şi să îți instalezi un antivirus

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi, vezi ce pățești dacă te ocupi de 'școală' în timpul vacanței? Primești amenzi.hee hee Renunță la acele 'cursuri' virtuale.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru floresdemayo):

Ma indoiesc sincer ca PC ul lui fost virusat cautand ceva pentru scoala! Sau poate a deschis din,, greseala'' si alte situri!

| Bernardus a răspuns:

Nu mai crede toate mizeriile, ia-ti un anti virus, ia-ti malwarebytes sa devirusezi PC-ul, sinu mai intra pe toate site-urile idioate

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ai intampinat aceasta situatie neplacuta. Acel mesaj pe care l-ai primit este un virus si nu are nicio legatura cu Politia Romana. Nu trebuie sa contactezi autoritatile si in niciun caz nu trebuie sa platesti acea suma de bani.