| Lightwood26 a întrebat:

Am o problemă mare. Cautam un serial si cand l-am gasit si am incercat sa il deschid au inceput sa imi apara mai multe pagini, iar apoi s-a blocat si mi-a aparut ceva legat de politia romana in care spune spune ca am vizualizat sau distribuit continut pornografic. Am incercat sa il închid, dar scrie ca e blocat si ca trebuie sa platesc amenda de 600 de lei in termen de 48 de ore.
Ati mai intalnit asa ceva? Si daca da, ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Virusul poliției. Eu credeam că nu mai există porcăria asta.
Ai nevoie de un stick si de un pc laptop ce funcționează.
Descarci pe stick malwarebytes free sau
Bitdefender removal ransom
Apoi startezi laptopul sau pc infectat in safe mode și execuți unul din cele două programe sau ambele.
După aceea restartezi normal. Atât. Nu e mare teorie.
Baftă.

| Lucian2473 a răspuns:

Rogi poe cineva care se pricepe sa iti faca un stick boot-abil cu un antivirus live. E vb ca trebuie setat din bios ca laptopul/pc-ul sa porneasca mai intai din stick. Vei rula antivirusul si gata. Sau faci cum a spus Gelu. Daca nu stii, sunt sigur ca gasesti pe cineva priceput.

| Cebotari_Danny_1988 a răspuns:

Buna! Paginile care apar se rezolva cu un simplu antivirus care are functia de adware remove, iar virusul politiei este un WinLocker creat de oameni nici decum nu de politisti, poti sa te uiti pe Youtube cum se scoate un widows locker.