| ReignForest a întrebat:

Am intrat aseară pe contul de Instagram(cel cu mine) pentru că nu prea intru pe el. Când am intrat îmi spunea că am fost deconectată deoarece parola a fost schimbată(nu am schimbat-o).Am apăsat la am uitat parola, dar problema e că nu știu ce email am pus.Am vrut să intru pe un mail, dar după ce puneam parola îmi zicea că pe un mail(începea cu o litere și se termina cu altă literă nu știu că avea steluțe) se trimite acolo un cod, iar eu nu știu emailul.Cum să fac?

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Dar cate adrese de email ai? Toate incep si se termina cu aceeasi litera?

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Daca ai cont de FaceBook incearca sa te conectezi la Instagram prin FaceBook - daca contul tau de Instagram este ok si nu a fost pus in bloc restrictie full o sa poti intra pe Instagram - problema este ca schimbarea parolei nu o poate face decat cineva care cunoste ceva date de cont de Instagram ale tale inclusiv iti stie si date ale unui email - deci in acest caz a intrat cineva pe pc-ul tau dela tine din casa, in cazul 2 e posibil sa fi facut prostia sa intri pe instragram de pe alt pc cu alt ip in alta retea si acolo in acel pc ti-a fost furata parola si date de cont prin programe ce lucreza in stealth(invizibil) si salveaza orice scrii pe tastatura si pe site-urile pe care ai intrat - deci, atentie la ce ti-am scris ca informatie.

| Danielhernandes a răspuns:

Pai e cam greu blondo de aflat asta nu mai tu stii daca mai ai contul de googale sau ce cont ai avut activat pe contul de Instagram deci in cele din urma fa asa. 1 daca esti conectata la contul de googale in prezent intra pe Instagram si incearca sa te conectezi folosind contul de googale.2 daca ai fost conectata cu Facebook trebuie sa faci asta sa dai reset la parola folosind contul googale. astea sunt cel putin modurile pe care le am folosit eu cand am fost si eu blocare sau cand am pierdut contul mult noroc sper sa te ajute blondo.

| ReignForest explică (pentru Danielhernandes):

Parola la cont nu o știu, emailul pe care l-am pus la cont nu îl știu, am câteva emailuri, dar unul dintre ele nu merge să mă conectez.

| Danielhernandes a răspuns (pentru ReignForest):

Sorry chiar nu iti mai poti recupera contul nu mai sa iti aduci aminte gmailul and parola