| Iuliansv98 a întrebat:

Salut, tocmai mi-a fost furat contul de Instagram, pur si simplu am primit un link, menționez ca nu l-am accesat si după m-am trezit cu parola schimbată, ideea este ca atunci când vreau sa schimb parola se trimite mail către hacker ul care mi-a furat contul, nu știu cum si nu am idee cum a adăugat adresa lui de mail.
Am vorbit cu el si mi-a cerut o suma de bani pentru a-mi putea da datele contului, știe cineva cum pot sa recuperez?

4 răspunsuri:
| NisipLaMare a răspuns:

Mergi la Poliție.

| Danny28 a răspuns:

Nu cred ca ai ce sa mai faci. Daca ii dai banii respectivi pleaca cu tot cu ei si cont. Incearca la politie cum zice si NisipLaMare, dar ma indoiesc ca vor face ceva asa ca cel mai bine ar fi sa iti faci alt cont.

| Iuliansv98 explică (pentru Danny28):

Poliția nu se ocupa de așa ceva

| LenaNikolaevna a răspuns:

Încearcă să urmezi pașii ăștia, poate te vor ajuta: https://help.instagram.com/149494825257596