| Fananime24580 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent. Dacă cineva a impartit contul cu mai multe persoane si persoana care nici macar nu a mai platit are contul platit de o alta persoana, gen adica prin ceea ce vreau sa spun este ca sunt sanse ca cardul sa ramana in aplicatie chiar daca persoana a anulat abonamentul si ca un prieten de al ei sa fi platit cu cardul sau ramas din aplicatie? Va rog este urgent

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Care aplicatie, care abonament?

| Fananime24580 explică (pentru Violleta2022):

Netflix

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fananime24580):

Netflixul este al celui care detine contul de Netflix si care are cardul platitor, atasat.
Doar acela poate anula contractul si nu-i nevoie sa scoata cardul, ca se blocheaza aplicatia in momentul cand contractul este suspendat si nimeni altcineva nu mai poate intra in Netflix.
Daca vrea o masura de siguranta, poate sa schimbe parola si sa nu o mai dea prietenilor, ca atare, aceia nu vor mai avea deloc acces la Netflix.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai sters expres modalitatea de plata din cont da cardul ramane salvat acolo si poti sa reinoieste abonamentul oricand.

| Brizbriz a răspuns:

DA
cardul bagat intr-un cont care plateste automat v-a plati automat in continuare, trebuie ori sa mergi la banca si sa blochezi platile catre contul ala, ori sa iti schimbi cardul, ori sa iti faci internet banking cu cont separat de ala de card si sa nu tii banii pe card, si sa bagi numai cand ai nevoie, cat ai nevoie