| Mihaela3 a întrebat:

De ce alti utilizatori de Facebook (care nu ma au la prieteni) nu imi vad comentariile lasate pe diferite pagini. Tin sa mentionez ca in jurnalul de activitati comentariile apar ca fiind publice.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deoarece tu ai ales sa publici tuturor, ceea ce scrii in pagina ta.
Selectia iti apartine doar tie!
Daca atunci cand scrii ceva pe pagina ta, selectezi sa vada "doar prietenii tai" nu va mai apare "Public" si nu va mai vedea nimeni altcineva postarea, decat prietenii tai.

| Ora de net a răspuns:

Bună, Mihaela,

Poți să ajustezi setările tale din secțiunea Settings -> Privacy. Totodată, ce ar fi important de menționat, este că dacă ai sub 18 ani, postările tale nu vor fi publice, ci accesibile doar pritenilor sau pritenilor prietenilor tăi - această este o măsură de protecție a Facebook.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Facebook nu mai e de mult o retea de socializare. Este un instrument politic, si marketing bagat pe gat. Ai mai multe sanse sa vezi un articol cu puie msd, sau yohanis, sau o reclama la cola, de cat sa vezi un comentariu, sau poza cuiva din lista de prieteni, in feed happy
S-a transformat intr-un mare caca happy

| TheCrusader a răspuns:

Intra pe Facebook pe PC sau daca folosesti mobilul cauta ceva asemanator. Trebuie sa intri in setari -> confidentialitate -> activitatea ta -> si vezi unde nu ai public