| Andreyi1992 a întrebat:

Buna, vreau sa îmi recuperez contul de Yahoo mail, deci in urma cu 2 ani mi am pierdut cartela veche cu care ma conectam la contul meu și de atunci ma tot chinui sa îl recuperez. Țin sa Menționez ca parola contului o știu dar nu aflu cum ma pot conecta prin introducerea parolei. Dacă știe cineva cum pot sa recuperez contul il rog sa lase un mesaj. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Atata timp cat parola pe care o ai la cont nu ti o amintesti, iar numarul de telefon al contului nu il mai detii, nu ai cum sa il recuperezi. Nu ai cum sa dovedesti ca este contul tau, si, chiar daca ai putea sa dovedesti asta, sa faci ticket la Yahoo e cea mai mare greseala, am incercat asta si efectiv am primit acelasi mail, total identic de la ei de 10 ori, imi cereau sa fac ceva, am facut, si tot imi trimiteau acelasi lucru, practic, vorbeam cu un bot.

| Andreyi1992 explică (pentru Sekim):

Parola contului o știu, dar nu știu cum sa fac sa ma conectez prin parola, deoarece nu ma lasă decât prin numărul vechi de telefon.

| Sekim a răspuns (pentru Andreyi1992):

Incearca sa faci un ticket la Yahoo, poate pe tine te vor ajuta.

https://help.yahoo.com/......n2051.html