| heracles a întrebat:

Ce parere aveti de noua masura a P.S.D.-ului care vor sa restrictioneze internetul?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Sper să nu fie adevărat.
Altfel ce putem spune decât.dsp eium laughing

49 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Dacă poți, plasează și tu un link cu știrea asta, că mie parcă nu-mi vine să cred.

| heracles explică (pentru Hammurabi):

Nu am vazut pe net, am auzit la tv, poate exista si pe net aceasta stire habar nu am.

| Alfred0703 a răspuns:

Daca fac asta, ma duc si ii dau **** lui Dragnea personal la propiu si la figura sa vad daca o invatat ceva de la ma-sa.

| heracles explică:

happy laughing)) hai ca esti tare, mi-a luat cateva secunde pana sa deslusesc ce ai scris acolo

| heracles explică (pentru Alfred0703):

Si eu sper sa nu faca asa ceva

Bula
| Bula a răspuns:

Internet se poate face si via sateliti, chiar daca se taie bucatele cablajul terestru si se doboara turnurile GPS.
Ai nevoie doar de un sistem care costa cat un calculator.

Nu stiu la care prost TV ai auzit asemenea stire, dar... si in China s-a incercat sa restrictioneze cu cativa ani in urma, si a durat aproape o zi pana ce s-a si ocolit bariera...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fake news idiot pe care-l văd pe burtieră la Realitatea acum.
De fapt, a fost o discuție despre conturile false și restricționarea lor, adică ce vrea să facă Zuckerberg, că ei nu pot. Dar a fost doar o discuție de dimineță la comisie, în Parlament. Nu o propunere, nimic.

| heracles explică (pentru Bula):

Deci zici ca si chinezii au incercat?

| heracles explică (pentru anonim_4396):

Aha,am inteles!

| teo530 a răspuns:

Eu n-am auzit așa ceva. Atunci chiar că-l spânzurăm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

La care post crezi că putea auzi așa cevalaughing)

Bula
| Bula a răspuns (pentru heracles):

Da, daca-mi aduc bine aminte, asta a fost putin inainte de retrocedarea Honkong-ului, dar poate gresesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și uite ce afirmă unii care aud așa ceva și iau de bun...

| heracles explică (pentru teo530):

Eu am auzit la tv, dar in fine, se pare ca a fost doar o discutie, dar stii cum e si cu discutiile astea, din discutie in discutie pana cand iti restrictioneaza dreptul de a te exprima liber pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru heracles):

E vorba despre CONTURI FALSE. Alea trebuie restricționare cât mai rapid.
wtf=))), cât de greu e să înțelegi că 90% din ce zice Realitatea e MINCIUNĂ. :)))
I-a și amendat CNA-ul azi pentru activitatea lor mizerabilă.
https://www.stiripesurse.ro/......91641.html

| heracles explică:

O fii, am inteles eu gresit, ata ete

| AFR81 a răspuns:

Scuza-ma ca iti zic, dar fix asta e problema in Romania. Multi tineri care nu au habar de politica cad prada manipularii si actioneaza in consecinta. La fiecare nou eveniment politic petrecut, dezinformarea face noi victime. Pe multi dintre acesti nestiutori ii vezi in strada protestand sau manifestandu-se pe Facebook. Nu o sa restrictioneze nimeni internetul, niciodata happy

| heracles explică (pentru AFR81):

Ok,dar scuza-ma, ca-ti zic si eu '' niciodata sa nu spui niciodata'' in viata nu stii niciodata ce se poate intampla. Suntem ca niste frunze, prin viata asta, nimeni nu este atotstiiutor

| PainTech a răspuns (pentru AFR81):

Totuși, e mai bine că a pus întrebarea aici, unde a fost corectată și nu a început o "campanie" de dezinformare.

| AFR81 a răspuns (pentru PainTech):

Clar. Chiar este de admirat.

| sweetys a răspuns:

Comunism. Asta este parerea mea. Avem dreptul de a ne exprima liber, drept câștigat.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Mda, nu cred așa ceva, internetul nu e folosit doar pentru opinii publice, e folosit la nivel mult prea înalt pentru așa ceva.

| denisTiky a răspuns:

Vezi ca poate se uita vreun psd-ist pe TPU si vede ca si aici isi iau hate, si poate chiar baga ceva lege. Deci..mai bine taci si nu le da idei. happy

| teo530 a răspuns (pentru denisTiky):

Neeea... poate maxim să încerce să ne prostească dar nu-i merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

Gândește-te că tot așa, prin știri false date de mizeria aia de post căruia eu i-aș lua dreptul de a emite, s-a creat tot valul ăsta de ură, s-a ajuns la violențe și se încurajează la continuarea lor.
Și mai au și tactica preluată de la CNN(altă mizerie de post, dar măcar n-are audiență): știre falsă despre ceva ce urmează să se întâmple, apoi evident, nu se întâmplă, iar ei delirează câteva zile că vigilența lor și a protestatarilor îndemnați de ei ne-a salvat țara de la cine știe ce visaseră ei că se întâmplă, și uite așa i-au încurajat pe toți redușii ăia.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E PROPUNERE, nu masura. Fa diferenta...

| Nemessys a răspuns:

Mai exact, ce vor sa faca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Mai exact, e o idee că ar trebui cumva blocate conturile false care postează mizerii pe Facebook.
Concret, nu pot face nimic, doar Zuckerberg poate și încearcă de mult timp.

| Frank51 a răspuns:

Daca face asta o sa iasa 5 milioane de copii in strada ca nu mai pot sa joace minecraft laughing

| Kerre a răspuns:

Daca imi amintesc bine acum cativa ani au incercat incercat asta si in China dar nu au tinut-o mult, sper totusi sa nu inceapa acest proiect.