| Luca77777777 a întrebat:

Daca ma conectez cu un VPN din România tot in România, schimbă cu ceva situația imi criptează datele sau tot așa?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Conexiunea VPN este ea însăși criptată. Dar de la IP-ul de VPN: depinde dacă folosești Https sau așa ceva.

| Skarr a răspuns:

Daca te conectezi cu un vpn logic o sa ai alt ip și o sa ai protectia vpn ului respectiv. Nu am incercat nici odată cu vpn in Romania dar nu vad de ce ar fi diferit

| S8N a răspuns:

Odată ce ești conectat la VPN IP-ul tău este ascuns, și IP-ul român cu care te conectezi nu va fi IP-ul tău real.