| Lolkkk a întrebat:

Deci o sa va explic ceva ce am facut si regret mai mereu acum deci:pe 26 mai ultima săptămână era duminica și o fata îmi dăduse mesaj pe Instagram sa ne dam poze nud și eu ca prostul i-am dat și apoi miercuri ultima zi de liceu un coleg mi-a zis sa vin pe hol și mi-a zis:daria îți spune ceva
Și apoi m-am pus cu capul pe banca și el a arătat poza la toată clasa după i-a dat o altui coleg cu mine din sat și acest fost coleg cu mine din sat a dat poza mai departe și la alții și apoi a aflat mama și sora mea s-a luat de respectivi băieții și cel din sat cu mine nu mi-a mai zis nimic dar celalalt nu mă lasă impace nici la liceu și nici pe drum mă face mereu răufăcător și rade de mine
Lui mama nu îi mai zic nimic pentru că se enervează când îi zic și o înțeleg pentru ca am făcut ceva ce ar trebui sa regret toată viața și nici lui sora mea nu prea îi mai zic.
Întrebarea mea este:să mă iau cu ei în gură pentru ce mi au făcut sau să tac mereu când ma duc la liceu și ma întâlnesc cu ei
Menționez că nu mai suntem în aceeași clasă și sunt la stiinte ale naturii acum
Idei?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Magar imbracat nu am vazut.
Tu te-ai luat dupa "Mama Natura".

"Noi muncim, nu gandim" - valabil si la postarile pe internet. tongue

| relian a răspuns:

Pune mina si mai invata sa te exprimi, sa faci si tu ceva fraze mai clare, mai normale laughing

Deci, un coleg deal tau sau fost coleg, s-a dat drept fata pe unde misuni tu pe net, tia cerut poze dezbracat, i-ai dat, apoi el a aratat la alti colegi.

Asa si care ar fi problema? Daca arati bine, daca esti dotat, atunci nu vad ce te agiti, ti s-a facut publicitate moca, o sa sara gfetele pe tine gramezi laughing asa ca nu-i mai baga in sama.
Daca bagi in sama mai tare ii atiti, asa ca, spune-le ca ti-a facut un bine laughing or sa stie fetele cu cine au dea face, care e dispusa sa se bage la tine.

Ce sa te mai iei in gura cu ei, daca esti maciuca si cazi usor in plasa, asta e, mergi pe burta, pe viitor inainte sa mai spui ceva, sa mai faci ceva, analizeaza situatia, nu mai trimite nimic la nimeni pana nu vezi cu cine vorbesti, asta la camera, ca asa si eu pot sa iti trimit poze cu femei goale laughing nu asa se face.

Vorbesti cu o fata, aia vrea sa faceti schimb de poze, sa dea camera sa o vezi, asa ai fi evitata sa te vada fetele dezbracat, chestie ce mie nu mi se pare naspa, cum am spus, e bun daca ai ce arata laughing

| Analex17 a răspuns:

Greseala ai facut-o, din pacate, acum tu trebuie sa demonstrezi ca nu te afecteaza ceea ce fac colegii tai cu poza, desi in sufletul tau esti suparat. Daca in poza nu ti se vede fata, ci doar... zona aia, nu ai de ce sa te consumi, poate cineva sa demonstreze ca e poza ta? Poate doar cine te-a vazut dezbracat in alte situatii. Daca totusi poza este completa, ti se vede fata, atunci, din ce ai scris, sunt sigur ca multi baieti vor fi invidiosi pe tine si fetelor le va place ce vad, pentru ca, fie vorba intre noi, nu cred ca stai asa rau acolo, din moment ce ai acceprat sa trimiti poza pe net. Daca nu aveai ce sa arati, cu siguranta nu trimiteai. Asa ca n-are rost sa te consumi, va trece, doar nu vor continua la nesfarsit colegii cu asta. Sunt probleme mult mai importante in viata.

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Daca taci, te vor lua de prost. Ia te de ei pentru ca asa ceva nu e normal, iar mai apoi vor vedea ca nu le dai pic de atentie si oarecum se vor potoli. Daca apare un conflict dupa ce te ai luat de ei mergi la politie si se rezolva … sau cap in gura scurt? bafta fii mai curajos ca esti baiat

| evelina555877 a răspuns:

Din ce știu eu te poți duce la poliție pentru hărțuire