| Lolkkk a întrebat:

Treaba sta în felul urmator: o fata mi-a cerut pe Instagram o poza nud și eu ca prostul i-am dat-o și era pe cont un baiat cu care am fost în clasă și acel băiat a arătat poza la aproape toată clasa și a mai dat-o unui băiat cu care stau în sat și ala a dat-o la altii și acum satul rade de mine. Si faza este de prin mai și i-am zis mamei și surorii mele și nu au luat niciun fel de masura, doar ca sora mea a vorbit cu colegul acela ca dacă mai arata poza cuiva îl dezbracă gol.
Eu vreau sa fac ceva ca să îndrept situația pentru ca eu rămân anul asta tot la liceul meu doar ca la stiinte ale naturii ca am fost la mate info anul asta, dar dacă el va mai da poza la altii eu ce sa ma fac?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai invatat nimic de la altii/altele in asemenea situatie.

| Violleta2022 a răspuns:

Baiatul care atrimis poza poate sa faca puscarie, fiinda este ILEGAL sa detina si sa trimita altora poze cu organele sexuale.

Acest lucru trebuei sa inceteze imediat. Poti face plangere la politie si se vor lua masuri imediate de propagare de nuduri si pornografie infantila, pedeapsa fiind puscarie intre 3 si 10 ani.

| Lolkkk explică (pentru Violleta2022):

Și dacă nu am dovezi cu ce ma duc la politie?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea se poate face nimic.Mama sau sora nu au cum sa stearga poza ajunsa pe internet si distribuita peste tot. Data viitoare nu mai trimite astfel de poze nimanui.

| VoidEternal a răspuns (pentru dullcat):

Dacă era o fata in situația asta, oare nu i-ai fi spus sa meargă la poliție? Doar la băieți nu se mai poate face nimic? In fond e ilegal ce a făcut cel care i-a distribuit poza.

| dullcat a răspuns (pentru VoidEternal):

Sigur, poate merge la politia, dar nu cred ca va fi luat in serios.Nici fetele nu sunt...

| StoicAnalysis a răspuns:

Il reclami la politie. Totusi o sa te intrebe aia de la politie de ce ai vrut sa dai un nud cu tine unei fete minore ( asta in cazul in care respectiva se dadea mai mica de 16 ani ). Dar daca nu e cazul aici, mergi la politie si fa-i dosar penal pentru inselaciune si distribuire de materiale pornografice infantile. Sa vezi ce o sa vina ala in genunchi sa iti pupe si picioarele numai ca sa-l scapi de dosar laughing).

| Miruna0909 a răspuns:

Ce fraieri esti, de acum sper ca ti ai invatat minte. Trebuia sa te gandesti de 2 ori la ce ai facut

| Lolkkk explică:

Mda