| irina4219 a întrebat:

Pot sa folosesc imagini de pe net pentru postări pe Instagram?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca imaginea nu are mentiuni de drept de autor, atunci INCLUZI link-ul pozei ("Embded"), mentionand si in text sursa ei.

| dullcat a răspuns:

Scrie aici ce poti folosi, accentul cazand pe utilizarea de poze si continut propriu, nu de pe net : https://help.instagram.com/477434105621119

| ReddY25 a răspuns:

Da bro

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca nu sunt detinute de nimeni, da.

| irina4219 explică (pentru StoicAnalysis):

Si cum găsesc fotografii care nu sunt deținute de nimeni?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru irina4219):

Cauti pe net fotografii fara drepturi de autor.
asta ar fi unul din acele site-uri : https://ro.depositphotos.com/stock-photos/anonim.html

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce imagini vrei sa postezi. Dacă vrei sa postezi poze cu flori sau vedete, atunci nu e nicio problemă.

| nevermind1234 a răspuns:

Cele mai bune site-uri pentru poze fără drepturi de autor :
pixabay, pexels, unsplash, gratisography, freepik, etc, etc, etc.