| ItachiUchiha69 a întrebat:

Salut!
A dat cineva comandă până acum pe TEMU?
In cat timp a venit comanda?
Și cât a fost costul de livrare?
Chiar sunt preturile atât de mici cum apar acolo?
Mai pe scurt, as dori mai multe detalii

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Ok..calm, nu sunteti nu stiu ce celebritati sa va temeti ca va fura paparazzi datele personale. Si pentru oamenii privati ca voi exista servicii gen revolut, pur si simplu folosesti un card de revolut la plata si aia e. Restul datelor oricum le poate obtine oricine ca le dati pe zeci de site-uri fara sa va ganditi de doua ori, probabil nici nu mai stiti pe cate situri aveti conturi si cine stie cate or fi detinute de companii din china.

Comanda ajunge ok, din cate am vazut eu in 10 zile lucratoare si transportul e gratis. Ce mai mare piedica e vama din Romania care poate dura de la o zi, la cat vrea domnul. ai ghija sa te uiti mereu la comentarii.

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Am dat comanda pe Temu pentru aparatura foto sa mai completam cu anumite chestii, sunt de calitate la banii pe care i-am dat. Comanda pe site menționează între 11-14 zile lucrătoare la fel că pe Shein. A ajuns în termen.
Costul de livrare menționează pe site in moment ce pui in cos, la noi nu am platit nimic pentru că am făcut o comanda de vreo 30 euro.
Au oferte multe. Exemplu din ce am luat noi era la câțiva euro centi și al doilea produs era la prețul real de 4 euro, aveai timp sa te incadrezi in oferta de 24 sau 48 de ore.
Iar partea cu furtul de pe card numai de pe Temu sunt vrajelo de adormit copiii, noi avem încă iban-ul trecut și nimeni nu ne-a furat nici un cent de pe Temu.
Ah daca accesezi siteuri suspicioase, da, atunci vei avea probleme, dar așa cum e Temu, Shein, Wish sau orice alt site chinezesc, niciodată.

| Ciprian09 a răspuns:

Salut,am făcut comanda pe temu, chiar azi a venit comanda, preturile sunt ca pe site, livrarea gratuita prin gls, comanda a venit după aproximativ 10 zile, produsele chiar ok, spre mirarea mea! Succes!

| BobTheCat a răspuns:

Nu am comandat, insa nu iti recomand. Din cate am citit, aceasta firma are probleme legale si ofera conditii jalnice muncitorilor. In plus, la preturile acelea, sunt destul de sigura ca nici calitatea produselor nu este cea mai buna (ca sa nu spun groaznica).

| EduardOEN a răspuns:

Comanda la TEMU este reala si in regula. dar...este o mica dezamagire. Primesti ceea ce comanzi dar nu vin ambalate cum trebuie. vin in pungi foarte subtiri. Si in punga normala de tip un maxim 4 - 5 kg. Nu vin in cutii din hartie sau cum ar trebui. Comanda vine in maxim 14 - 21 zile. Plata este reala dar trebuie sa fie un minim de 45 lei.

| Elias34 a răspuns:

Salut, sugerez să nu dai comandă de pe acel site, vinde datele și îți ia bani de pe card, comenzile de la siteuri chinezești vin în 1-2 săptămâni dacă tot vrei să comanzi

| suntserios a răspuns (pentru Elias34):

Serios, îți ia banii de pe card când cumperi ceva? Wow. Cum așa.

| ItachiUchiha69 explică (pentru Elias34):

La asta m-am gândit și eu, sa nu fie vreo țeapă ceva, având în vedere că te lasă să plătești doar cu cardul.
Nu și cash la livrare.

Răspuns utilizator avertizat