| x2gk9r a întrebat:

Salut! Am în aplicatia "SKRILL" niște bănuți și vreau să îmi fac un card virtual doar ca îmi cere sa arat buletinul ca sa vada ca sunt eu si etc. si imi e cam frica sa il arat.Chestia e ca mie cam frica ca sa nu deschidă cei de la firma respectiva UN CONT LA BANCA daca eu am ales virtual...
Astept parerile voastre...
Are ceva daca arat buletinul tatalui meu?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Skrill este o instituție financiară. Mai nou toate cer să te identifici astfel. Poza buletinului trebuie să coincidă ( fața) cu un selfie al feței tale. Această coincidență a feței o decide un soft, un robot. Altfel nu stau de vorbă cu tine. Nu te poți identifica cu buletinul altuia.

| DjSannan a răspuns:

Este normal ca o firmă care emite carduri virtuale să solicite un act de identitate pentru a verifica identitatea dumneavoastră și pentru a se asigura că nu încercați să obțineți un card fraudulos. Cardurile virtuale sunt, de asemenea, legate de o adresă de e-mail și de un număr de telefon, astfel încât firma care le emite poate face verificări suplimentare pentru a se asigura că aveți acces la ele.

Arătarea buletinului tatălui dumneavoastră nu va fi acceptată de către firmă, deoarece actul de identitate trebuie să corespundă persoanei care solicită cardul. În plus, folosirea unui act de identitate fals pentru a obține un card virtual sau orice alt tip de serviciu poate constitui o infracțiune.

Dacă aveți îngrijorări cu privire la securitatea datelor dumneavoastră personale, puteți contacta firma care emite cardul și întrebați despre măsurile luate pentru a proteja informațiile dumneavoastră personale. De asemenea, puteți citi politica de confidențialitate a firmei pentru a afla cum sunt utilizate datele dumneavoastră personale

| x2gk9r explică (pentru DjSannan):

Am 16 ani voiam sa incerc buletinul meu dar cred ca nu ma lasa