| x2gk9r a întrebat:

Salut! As vrea un sfat...
Aplicatia "skrill" este sigură? Fiindcă trebuia să arat buletinul si l-am aratat fiindcă trebuia, repet am 15 ani.
Sunt putin speriat, poate face ceva cu poza cu buletinul..normal contul meu e temporar oprit fiindcă trebuie să îl examineze, adica să vada daca documentele sunt ok...

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai devreme aveai 16 ani.

| x2gk9r explică (pentru darrio2007):

Scz miw corectat tastatura am 16 sczz

| darrio2007 a răspuns (pentru x2gk9r):

Se vede.

| DjSannan a răspuns:

Skrill este o aplicație de plăți online care oferă o serie de opțiuni de plată și transfer bancar, inclusiv prin intermediul unui portofel virtual. Este important să verifici dacă aplicația Skrill a fost autorizată de autoritățile competente în domeniul serviciilor financiare în țara în care te afli, pentru a te asigura că este reglementată și că îndeplinește standardele de siguranță și protecție a datelor. De asemenea, poți citi politica de confidențialitate a aplicației pentru a înțelege cum sunt protejate datele tale personale și cum sunt utilizate.

În ceea ce privește încărcarea documentelor tale de identitate, este important să știi că acestea sunt adesea solicitate de către serviciile financiare online pentru a verifica identitatea utilizatorilor lor și pentru a se asigura că respectă regulile și reglementările în vigoare în domeniul lor de activitate. Dacă ai încărcat o fotografie a documentului tău de identitate în aplicația Skrill, ar trebui să te asiguri că ai citit și înțeles termenii și condițiile aplicației și că ești de acord cu modul în care sunt utilizate datele tale personale

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este sigură.

| x2gk9r explică (pentru sadrian46):

Daca am 16 ani si ei nu imi vor accepta datele imi vor folosi buletinul pentru a scoate de ex:tv, tel, etc...
Sunt panicat...

| sadrian46 a răspuns (pentru x2gk9r):

Spui ei, și te referi la site. Ei nu există așa cum îți închipui tu. Tu când le dai datele, ele sunt prelucrate de un robot, nu de persoane umane. Iar persoanele din firmă nu au acces ca persoane private la datele din baza de date. inclusiv la poza buletinului tău.

| x2gk9r explică (pentru sadrian46):

Si robotul nu fura date din buletin?

| sadrian46 a răspuns (pentru x2gk9r):

Robotul înregistrează datele din buletin ca să îți dea o identitate de persoană care face tranzacții cu bani prin acel site. Astfel înregistrarea datelor tale acolo nu este furt, este necesară.