| raimbowfly a întrebat:

Salut, am o problemă dacă mă puțeți ajuta vă rog frumos. Am dat poză cu buletinul unei pretinse firme de angajare și după aceea aceștia s-au evaporat. Se pot face credite sau contracte cu datele buletinului? Ajută cu ceva dacă mi-l dau pierdut?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avand informatii confidentiale se pot face multe manarii, contacteaza politia si primaria poate sant ceva sanse sa se modifice nr de serie la buletin ca sa scapi de neplaceri

| Brizbriz a răspuns (pentru mgtow):

Da, sau te duci repede si declari buletinul pierdut, moment in care sunt obligati sa emita altulwinking

si DA, se pot face manarii doar cu CNP-ul, iti dai seama cu o copie dupa tot buletinul

| mgtow a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu trebuie sa minta, zice ce a patit cu teapa

| Brizbriz a răspuns (pentru mgtow):

Hmmm, la birocratia actuala, eu as mintii cu multe spume

altfel, astia nu or sa aiba efectiv "chef" sa faca ceva, la cat de lenesi sunt muilitienii, si cat de tare ii doare in cu... asta... cot de tine, si chiar am invatat asta pe soriciul propriu

| MskDesign a răspuns:

Bineinteles! Contacteaza cea mai apropiata sectie de poltie.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Așteaptă-te să primești somații și executări silite. Probabil ca ajută să declari buletinul pierdut.

| Silviullet a răspuns:

Salut. Du-te la politie cand ai timp sa declari asta.
Nu stiu daca pot face ceva cu poza de buletin...
Nu trebuie sa-l declari disparut! Spune adevarul politiei

| proserpina22 a răspuns:

Da, se poate, la fel am auzit persoane care au povestit legat de firmele de genul. Unele persoane spuneau că se folosesc de buletin pentru a face conturi pe anumite site-uri, deci reclamă la poliție și spune-le să-ți schimbe CNP-UL. Eu mi l-am refăcut și am același CNP, deci specifică asta ca să nu fie la fel.

| ViseTriste16 a răspuns:

Poate ar trebui să mergi la poliție?