| GrozzyGroaza a întrebat:

Salut mi s-a furat contuil de gmail nu mai am aces la nimic a schimbat numarul de telefon as avea cum sa il recuperez inapoi ia schimbat parola ia schimbat tot
ajutati-ma va rog mult

Răspuns Câştigător
| Apoka a răspuns:

Nu mai ai cum sa il recuperezi, trebuia sa ai activat 2 factor authetificator, imi pare rau!

An nou fericit♡♡

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Ne pare rău să auzim că nu mai ai acces la contul de gmail.

Dacă ți-a fost schimbat atât numărul de telefon cât și parola, singurul lucru pe care îl poți face în momentul de față este să raportezi acest lucru la Google și să răspunzi cât mai exact la întrebările de verificare.

Aici poți urma pașii pentru a încerca să-ți recuperezi contul: https://accounts.google.com/signin/recovery Încearcă să faci toți acești pași de pe un dispozitiv de pe care ai mai fost conectat în trecut.

Aici este o explicație extinsă a ceea ce poți face în această situație: https://support.google.com/accounts/answer/6294825?hl=ro

Pentru a evita această situație în viitor îți recomandăm să menții datele de conectare private și să nu le introduci pe site-uri care nu sunt sigure. Google oferă și modalități suplimentare de securizare a contului cum ar fi Verificarea în doi pași – să nu fie îndeajuns să știi parola și emailul, dar să introduci și codul primit pe telefon.

Sperăm să reușești să îți recuperezi contul.