| Bariel a întrebat:

Salut, mi s-a intamplat o ciudatenie. Azi, cand am vrut sa o sun pe maicamea dintr-o data mi s-a facut legatura cu alte persoane care nici nu cred ca erau romani, m-a bagat in 10 secunde in vreo 3-4 convorbiri si dupa aceea am intrat pe fir cu maica-mea. De ce s-a intamplat asta? Sunt ingrijorat deoarece saptamana asta am tot cercetat deepwebul, de multe ori si de pe telefon, am accesat si linkuri onion dar nu am descarcat nimic, am avut si vpn si tor setat pe safest. Daca ar fi vorba de vreun trojan care sa-mi fi ocolit antivirusul pe care il am banuiesc ca nu ar fi atat de prost facut incat sa se dea de gol.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesi la deepweb si astfel de lucruri. Pur si simplu a fost o incurcatura la redirectionarea apelului.

Daca cineva de acolo voia sa faca ceva rau... nu erai tu acea persoana big grin

Si nu uita, siguranta pe internet este importanta. Ramai la suprafata. Nu pentru ca ti s-ar putea intmpla ceva rau, ci pentru ca este pacat de dispozitivwinking

| David12Iulian86 a răspuns:

Vezi la task manager daca ai vreun proces necunocut! SI fa o scanare a comuputer ului full

| Bariel explică (pentru David12Iulian86):

Nu cred ca e de la computer deoarece nu are sens, chiar daca as avea un trojan pe computer cum ar face legatura cu telefonul avand in vedere ca nu l am conectat la laptop? Putin probabil sa am pe laptop deoarece acolo mi am luat masuri mari de protectie( servere proxy, firewall, vpn) si folosesc ca sistem de operare arch linux care e mai sigur ca windows ul