| AdiAditza0 a întrebat:

am si eu o intrebare, detin un website care primeste ogramada de attackuri, imi puteti spune si mie cum pot sa ascund ip-ul, sa nu mai poata fii gasit de nimenii? Multumesc!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e posibil așa ceva.
Schimbă ISP-ul și fă ceva în privința securității (antivirus, firewall etc.).

| danutzu96 a răspuns:

Poti sa faci ce vrei tu ca tot o sa te atace daca ti-au pus gand rau. Presupun ca iti da atacuri de tip DDOS. Poti incerca instalarea de programe care sa blocheze traficul anormal, firewall, etc. Serverul pe ce sistem de operare este instalat? DE ascuns ip-un nu il poti ascunde...

| Ora de net a răspuns:

Buna, Adi,

Din pacate, nu poti face acest lucru. Poti insa folosi sisteme de securitate precum firewall, antivirus etc.

| sorinake a răspuns:

Folosesti un CMS anume?

| AdiAditza0 explică:

Este un webhost la gazduire.com.ro, pe linux, si da este CMS...

| sorinake a răspuns (pentru AdiAditza0):

Este wordpress?
Pentru ca exista plugin care te poate ajuta!