| Polinco a întrebat:

Astăzi mi-am făcut abonament la Netflix și am o problema. Când caut un film pe Netflix nu mi-l găseste, dar cand il caut pe google il gaseste. Am cautat pe aplicatia Netflix filmul "American Sniper" și nu l-am gasit și cand am scris pe google mi l-a gasit, dar cand dau pe primul link nu ma lasă să-l vizionez. De ce?

6 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Netflix și orice altă platformă de vizionat filme are o anumită librărie de filme, în care permanent se adaugă sau sunt șterse anumite filme.

Dacă nu găsești un anumit film pe Netflix, înseamnă că nu îl au în lista lor.

Pe Google, dacă vei căuta un anumit film îți vor apăra diferite site-uri. Aceste site-uri pot fi de prezentare a filmelor (fără a le putea viziona) sau care conțin și filmele propriu-zise. Cel mai probabil, atunci când ai căutat pe Google, primul link era către un site în care îți era prezentat filmul, nu aveai și posibilitatea de a-l viziona pe site-ul respectiv.

Site-urile gratuite de vizionare a filmelor, pe care le poți găsi în căutările de pe Google, de cele mai multe ori, nu dețin licențe de difuzare a acelor filme.

Cele cu abonament, ca Netflix, au un număr limitat de filme tocmai pentru că dețin astfel de licențe, având un contract de colaborare cu distribuitorii filmelor respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca Netflix nu e google. Avantajul in a avea Netflix este ca poți vedea filmele cu o claritate mult mai buna și mai devreme. De ex apare in film șmecher in cinema in ro. Pe google îl vei găsi după jumate de an sau un an. In schimb pe Netflix îl vei găsi cu 1 luna, 2, 3 mult mai devreme. Seriale noi, care pe Netflix sunt, pe google nu
Netflix nu are toate Filmele de pe glob. Nu știu exact cum le aleg ei, cred ca după Rating sau sezon De ex in Octombrie pe Netflix s au băgat toate pastile Harry Potter. De Crăciun se vor baga alea cu home alone. Dar asta nu înseamnă ca ai o gama mica. Netflixul are o gama larga

| floreadan a răspuns:

Pe Netflix nu vei gasi toate filmele/serialele.

| IoanaMihaela5267 a răspuns:

Pentru ca Netflix nu are toate filmele/serialele/documentarele de pe pamant.Ce are Netflix, n are hbo go sau invers(in unele cazuri, de exemplu pe Netflix nu este serialul cernobil dar pe hbo go este)
Netflix nu are multe filme ce apar pe google, eu am cautat ouija si mi-a dat niste filme legate de povestea ouika, in niciun caz filmul original

| IoanaMihaela5267 a răspuns:

Cauta pe Hbo go, poate l gasesti acolo

| mateisitudor a răspuns:

Poate ai Netflix in romana si tu cauti in engleza, sau invers