| Yurim a întrebat:

În urma cu o luna mi-am făcut abonament la Netflix. Am cautat seriale sau filme pentru a vedea dacă am toate programele. Bun am cautat de exemplu Miraculous Ladybug, Întors pe dos, Noragami și nu mi-a găsit, am spus ca probabil nu îmi găsește tot pentru ca este perioada gratuita. Am cautat chiar ieri (trecuse doua săptămâni de când se terminase perioada gratuita) și tot nu mi-a găsit. De ce?

Va mulțumesc celor care îmi răspund. Dau Fundita

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca Netflix Romania nu a cumparat licenta de distributie la acele filme.
Fiecare tara are Netflixul ei si filmele se distrbuie diferit, doar daca tara respectiva plateste licenta de distributie.
Nu are nimic Netflxul tau, doar ca acele 3 file si alte vreo 10.000 care se gasesc pe Netflix America, nu se gasesc pe Netflix Romania.

| Gabriel9707 a răspuns:

Sta este pentru ca Netflixul din Romania nu a cumparat licenta de difuzare a aceslor filme/seriale. Ele sunt disponibile de ex in alte tari. Inainte se putea folosi un VPN pentru a putea accesa continut din alte tari, dar acum nu se mai poate. Sper ca te-am ajutat happy

| Yurim explică (pentru Gabriel9707):

Pai și exista alta metoda? Orice alta metoda?

| Gabriel9707 a răspuns (pentru Yurim):

Sa iti faci abonament la un VPN, dar nici atunci nu este sigur ca va functiona.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Nu cred ca este Noragami pe Netflix