| ChrisRK a întrebat:

Salut tuturor! Pot sa am incredere in Amazon? Chiar nu stiu, lucrurile alea le cumperi de la alte persoane sau de la firme? Vreau sa cumpar ceva de acolo si mereu cand vreau sa o fac am senzatia ca voi primi cartofi in loc de lucrul respectiv. happy Cine stie mai bine cum functioneaza va rog sa imi spuneti. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Amazon e de departe cel mai mare magazin online din lume. Daca sute de milioane au avut incredere eu asa zice sa nu te bagi...

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Amazon este un site mare, de incredere unde poti depune o plangere daca nu primesti produsul corect.

In general, atunci cand faci cumparaturi online, te sfatuim sa:
- te asiguri ca situl de pe care cumperi este unul de incredere (pentru a putea returna produsul in cazul in care acesta nu este potrivit)
- sa citesti recenziile vanzatorului
- sa citesti recenzii pentru produsul pe care vrei sa-l cumperi, chiar pe mai multe websituri.

| rolynight a răspuns:

Tatăl unui coleg de-al meu a comandat un iphone odata de pe Amazon și a primit o cutie cu nisip, deci mai bine nu, zic eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru rolynight):

Ai pisici?
Daca da e util, isi vor face treaba in el.

| snappytoes a răspuns:

Nu vei primi cartofi in locul produselor, insa nu stii daca acestea au fost folosite deja si nici de la cine le cumperi. Intadevar, se gasesc produse la preturi mai ieftine, insa nu te astepta sa arate ca in poze sau sa fie de calitate. Eu nu prea am incredere decat daca cineva a cumparat inainte de la acelasi vanzator si a avut o parere buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru snappytoes):

Deci preturile pot fi ieftine. Chiar sunt interesat sa cumpar niste preturihee hee

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru snappytoes):

Nu amesteca Amazon cu eBay. Orice ai cumpara, de oriunde, are specificat clar daca e folosit sau nu...