| x2gk9r a întrebat:

Salut! Vreau un raspuns...
Eu folosesc Instagram de foarte mult timp de 2 sau 3 ani si am pe Instagram la optiunea "salvate" niste poze... poate prietenii mei sa imi vada ce am la salvate?
De ex daca adaug o poza la salvate dupa imi arata o optiune "Salveaza postarile cu prieteni" si cica sa imi fac "colectie" dar eu nu am nicio colectie.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, nu vede nimeni ce colectii ai creat si salvat. Nu iti scrie undeva acolo,, Doar tu poţi vedea ceea ce ai salvat''? Mie asa imi arata.

| Uka925 a răspuns:

Nu. Prietenii nu pot vedea ce ai tu salvat in contul personal de Instagram. Colecțiile te ajuta sa distingi, mai bine zis, categorii de postari salvate. De exemplu, colectia "machiaje" / "clipuri tiktok" / "postari cu prietenii", etc... cred ca la asta te-ai referit.

| x2gk9r explică (pentru Uka925):

Eu ma refer ca a aparut o noua setarr adica daca adaugi ceva la salvate poti sa selectezi si cateva persoane sa vada ce ai salvat si tu si de asta am zis asta ca eu niciodata nu am dat pe butonul "incearca".

| M1h0i a răspuns:

Atât timp cât nu ai dat pe "salvează postările cu prieteni" nu o să vadă nimeni ce ai tu la salvate.