| nevermind1234 a întrebat:

Salutare! De la o vreme tot primesc pe mail coduri de recuperare a parolei pentru contul meu de Facebook. Cineva tot încearcă sa-mi spargă contul. Dar eu am activată autentificarea in doi pași si de teamă am mai adăugat și sms-ul, adică un al treilea pas. Am schimbat si parola cu una de peste 25 de caractere+simbol+numere+o majusculă.
Am motive sa îmi fie teamă? Ar putea un hacker mai experimentat sa spargă contul oricum?
Țin sa menționez ca nu sunt certată cu nimeni, nu am stocat informații sensibile, nu fac mișto de nimeni și nici nu sunt vreo persoană importantă laughing Dar îl am din 2010 si nu as vrea sa pierd tot ce am salvat acolo.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Cred ca ai putea sa mergi la politie, nu știu exact ce e de făcut în situatii de genul dar bănuiesc ca se poate afla cine încearcă sa facă asta, este infracțiune. Sunt șanse ca iubitul sa facă asta? Cunosc cazuri când unul din parteneri încerca prin diverse metode sa facă lucruri de genul.

| VoidEternal a răspuns:

Schimba-ti si adresa de email asociata contului.

| nevermind1234 explică (pentru VoidEternal):

Mersi de idee! Așa am făcut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e in nici un caz un hacker. Hackerii se ocupa cu spargerea conturilor persoanelor importante, nu a celor de rând.