| emy a întrebat:

Atentie mare!
3 motive serioase sa-ti schimbi parola:
Peste 45% din utilizatorii de internet nu sunt cel mai bine protejati-conform ghidului realizat de NASA pentru a-ti protejaprin parola datele de pe internet.Ghidul NASA recomanda utilizarea unei parole de minim 8 caractere. A ta cat de lunga e?
Uite, conform unei analize publicate in Businesweek, care suntg timpii de care are nevoie un hacker mediu sa-ti "sparga" parola, in functie de lungimea parolei, daca e scrisa cu caractere micisau are si caractere mari si daca are si s1m80lur1:
Lungimea parolei Litere mici + Litere mari +Numere si simboluri
6 caractere 10 minute 10 ore 18 zile
7 caractere 4 ore 23 zile 4 ani
8 caractere 4 zile 3 ani 463 ani
9 caractere 4 luni 178 ani 44530 ani.
Chiar si asa...se pare ca doar putini peste jumatate din utilizatorii de internet tin cont de aceste sfaturi(51%).

2 răspunsuri:
| emy explică:

@pitic1993:Am inteles,dar eu zic,totusi, sa-ti iei masuri de precautie.E mai bine asa, decat sa trezesti cu "surprize".Dar no...fiecare,cum considera.

| Junior93 a răspuns:

Eu am parola micuta, dar nu mi-a furato nimeni pana acumwinking