| Vasile_Ghiață_1983 a întrebat:

Salutare lume draga,de ceva timp n-am mai deranjat pe nimeni dar acum am mare nevoie de voi și urgent tare,am în familie un cont de Facebook furat cu totul adică cel care a furat contul și schimbat tot la el și pozele de profil, va rog cum pot cel mai repede și sigur să dau de cei de la Facebook că să pot recupera acest cont foarte important, că am scris la ei dar aș avea nevoie de un link direct de la voi că s-a schimbat metta și nu mă descurc, va rog mult.

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Cauți poliția care se ocupă de la IGPR exact cu PROTECTIA DATELOR CU CARACTER PERSONAL

Poliția are deja oameni angajați care se ocupă doar cu chestia asta și nimic altceva

pentru că nr de telefon fizionomia numele tău... țin de datele cu caracter personal
și faci plângere de FURT DE IDENTITATE

ca să aibă cum să îl bage și la pușcărie

Pt că altfel nu o să fie stârpită sămânța rea din rădăcină!

Să nu te lași înduplecat că îțî spun ei că o să dea un e-mail la facebuci să îti dea contul înapoi
tu să nu te plângi cumva că țî-a furat contul că poate să înceapă să îî doară în cot că ei nu sunt plătiți pentru facebuci ci ei sunt plătiți pentru a proteja cetățeanul
așa că tu vei scrie

eu ghiorghe vasile ion
om născut viu cetățean al
Republicii Social Democrate Roânia
Declar că mi-au fost furate datele cu caracter pesonal fizionomia amprentele ADN-ul numărul de telefon si contul de facebuci
Si cer prinderea si pedepsirea conform legilor în vigoare a hoților de identitate.
Declar că acei hoți sau si folosit de identitatea mea pe care mi-au furat-o.

| Vasile_Ghiață_1983 explică (pentru zilog):

Mulțumesc frumos pentru tot mâine am să vad ce pot sa fac și unde să intru mulțumesc