| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 zile am facut febra musculara ma durea rau pectoralul stang si acum nici 10 flotari nu pot sa ma bag ma doare de ma cac pe mine. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Daca faci sporturi de contact, este bine sa te dai cu untura de urs. Daca nu, aspirina este foarte buna pentru febra. Sa nu te opresti prin a face miscare. Pa!

| RandyMarsh a răspuns:

Si eu am patit la fel de la tractiuni si am avut febra musculara o saptamana.Incearca sa nu mai faci efort si in cele din urma o sa iti treaca

| ghitza a răspuns:

Nu te opri din a face flotari pentru ca o sa te doara muschi mai mult timp. Daca faci cateva flotari o data, de mai multe ori pe zi iti va trece mai repede. Nu face mai mult de 10, doar de cate ori ai ocazia pe zi. Innainte de a face flotarile fa cateva exercitii de incalzire.

| Ammy93 a răspuns:

Ai baut apa cu zahar? data viitoare incearca sa nu mai exagerezi cu exercitile, pentru ca se vede ca nu suporti durerea. Si daca continua durerea mergi la un doctor.