| george9510 a întrebat:

Am 1.72 m, 57 kg, 17 ani si m-am apucat de sala... vreau si eu un program pentru crestere masa musculara...

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Http://www.culturism.ro/forum/jurnal-personal/jurnal-cosmin-0001.html

Acolo e jurnalul meu, e scris detaliat. Dar la un mom dat trebuie sa-ti faci propriul program, in functie de preferintele tale.

P.S. : vezi ca alimentatia e mai importanta decat exercitiile

| sortanmarius a răspuns:

Trebuie sa urmezi mese bine stabilite, bogate in proteine, bazeazate pe ou carne iar inainte sa mergi la sala nu manca poti sa iei si proteine dar ai de grija ce anume cumperi

| Cosmin86 a răspuns (pentru sortanmarius):

Daca nu mananci inainte sa mergi la sala corpul o sa descompuna proteinele pentru energie in loc sa le foloseasca pentru masa musculara.

Masa pre-antrenamnet e una din cele mai importante, inainte cu 2 ore de antrenament mananca o masa bogata in carbohidrati si cu ceva proteine, dar carbohidratii sunt baza acum