| MissMura a întrebat:

Am 11 ani si 9 luni, am facut inot de performanta de la 3 ani pana la 7 ani si acum vreau sa ma apuc de gimnastica de performanta. Unde as putea face si cum sa procedez la insriere? Ce cluburi exista? Sunt prea batrana pentru gimnastica?

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Depinde de unde esti. Eu cred ca esti un pic cam mare pentru gimnastica... la 12 - 13 ani sportivele deja sunt la nivel de campionate mondiale si jocuri olimpice, dar asta nu te impiedica sa vorbesti cu un antrenor... poate cine stie. uite aici o lista cu cluburi de gimnastica (aerobica, ritmica, artistica) din Bucuresti. http://www.ghidul.ro/firme-sport-agrement/gimnastica-cursuri-de-initiere/

| FanGimnasticaArtistica a răspuns:

Esti destul de mare pentru gimnastica(artistica ritmica)...Gimnastica o incepi intre 4-6 ani.
Dar poti sa incerci gimnastica aerobica care este mai usoara decat celelalte doua ramuri ale gimnasticii.

PS. De ce te-ai lasatde performanta la inot?!