| Anonymus3000 a întrebat:

Am 12 ani si ieri am mers pentru prima data la fotbal am mai jucat fotbal pe afara de la 9 ani si ma antrenam singur dar nu ma dat mai devreme ca aveam probleme de sanatate ce spuneti m-am apucat prea tarziu vreau raspunsuri sincere

5 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Nu e tarziu. eu m-am apucat pe la 11 ani. daca te antrenezi bine totul va fi ok.trebuie sa ai ambitie.te anunt de acum ca de multe ori te vei simti foarte prost.mai ales ca nu esti inca la fel de bun ca ceilalti.la inceput nuvei prinde echipa. apoi vei fi rezerva.trebuie sa ai ambitie si rabdare si vei ajunge si capitan de echipa poate. totul se face prin munca.si app.un sfat : daca o sa ai talent sa nu ti-o iei in cap laughing nu e bine deloc.

| reky a răspuns:

La 12 ani? altii incep pe la 20-30 de ani.asa ca nu e tarziu.incearca sa ai macar un prieten cu care sa te antrenezi pentru a putea concura impotriva cuiva.invata dupa youtube smecherii si pune-le in practica. sper ca te-am ajutat.

| juventinu a răspuns:

NU. Depinde de tine si de talentu tau. (si daca ai relatii sa continui si dupa 18 ani, eu am patit-o, asta e!)

| MasterOfDisaster a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu,atata timp cat te straduiesti, te antrenezi mult. ceilalti(care joaca de mai mult timp) vor avea un atuu in fata ta, dar daca iti place foarte mult poti recupera usor.
bafta si sanatate multa :*
papaa

| praluca a răspuns:

Este cam tarziu pentru a te apuca de un sport de performanta, dar totusi mai poti face ceva. Prin ambitite si multa munca poti sa ii depasesti pe ceilalti care fac de mai mult timp. Trebuie sa te gandesti bine ca un timp iti va fi foarte greu deorece restul au un alt nivel de cunostinte si probabil te vei simti ca si cum nu ai avea nimic de facut. Daca esti dispus sa treci prin asta, eu zic ca poti recupera dar iti va fi greu.