| Yo1696 a întrebat:

In toama am suferit o entorsa la genunchi, recunosc ca aceasta sa repetat de vreo 4 ori, am mers la ortoped...mi-a dat ghips cu care am stat 9 zile, l-am scos pe 21 Nov, am facut repaos 2 luni si cateva zile si dupa m-am apucat de recuperare acasa, singur recuperarea constand in cateva alergari,flexia genunchiului,mai tarziu am inceput cu genoflexiuni, piciorul imi raspunde bine la acestea! inca mai simt o durere cand contract genunchiul, durerea se manifesta ca si cum ar fi dedesubtul rotulei, in fine au trecut cam 90 de zile de cand am scos ghipsul si genunchiul meu este slabit inca, astazi am jucat putin fotbal, fara sa fortez iar la un gest care nu avea legatura cu alergarea sau altceva am avut o senzatie de fuga a genunchiului, aceasta nu s-a intamplat slava Domnului dar ma pune pe ganduri destul de tare! Ce parere aveti? Va rog frumos dati-mi cateva raspunsuri, dau funda! happy

1 răspuns:
| soryn201998 a răspuns:

Eu zic sa mai stai inca 20-30 zile pentru o recuperare aproape in totalitate, dupa care incearca alergari usoare! Nu forta! Se va agrava mai rau!