| Thales160 a întrebat:

Am 13 ani, sunt fata, am 1.49 si 42 de kg... vreau sa fac patratele. Se observa ceva acolo dar nu sunt bine conturate. Cam cat timp mi-ar lua? Ce exercitii trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Genoflectiuni, sa sari cu coarda un regim proteic fara dulciuri, paine etc flotari poti face?

| Thales160 explică (pentru RAY):

Maxim 20 de flotari. Multumesc pentru raspuns happy

10 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Nu ai nevoie de pătrățele și ce urmează mergi în sutien să îți arăți pătrățele. Și prietenul ce face implant de silicon?! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gunoi):

Face sport şi vrea ea să aibă pătrăţele. E interzis? Dacă nu ştiai, sunt multe fete cu pătrăţele, care ar fi problema?

| Gunoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Probleme laughing nee doar nu eu fac exerciţiile, oricum le face degeaba ..Interzis nu şi nu îmi pasă dăăh oh go on

| Thales160 explică (pentru Gunoi):

Dupa parerea mea... 13 ani nu este o varsta in care ai nevoie de prieten. Nu vreau patratele ca sa ma dau mare, vreau patratele ca sa am un corp frumos, sa am un corp lucrat, care sa-mi placa mie nu altora. Daca esti fata asta nu inseamna ca nu trebuie sa ai o activitate sportiva mai intensa...(nu ti.o spun cu rautate, asta e parerea mea)

| Thales160 explică (pentru Gunoi):

Nu le fac degeaba... am spus ca am patratele dar nu sunt bine contuarte. Asta inseamna ca fac de ceva timp exercitii pentru abdomen dar nu e de ajuns

| Gunoi a răspuns:

Eu te înțeleg ți-o spun că fetele sunt mai frumoase fără, dar decizia îți aparține happy ai grijă

| Thales160 explică (pentru Gunoi):

Inteleg... tu ce ai alege dintr-o fata cu multa grasime corporala si o fata care face regulat exercitii, are un corp frumos etc?

| Gunoi a răspuns (pentru Thales160):

Etc laughing Dar tu vorbeşti de 2 extreme aici. Există şi persoane normale fără pătrăţele şi arată chiar bine, încă sunt foarte multe.
Eu ţi-am dat un sfat şi anume să nu exagerezi prea mult cu exerciţiile

| CulturismsiFitness a răspuns:

Cauta pe youtube canalul Totul despre steroizi. Acolo un culturist profesionist face voice loguri si iti explica tot ce trebuie sa stii. In plus are niste antrenamente foarte smechere