| MajicAro a întrebat:

Am 14 ani si 1.82 inaltime.Stiu ca la oasele se dezvolta in principiu pana la 21-23 de ani.Dar ma gandesc oare daca pana la varsta asta am crescut asa de rapid, daca voi mai creste sau voi stagna o perioada.Stiu ca difera de la om la om, tine si de genetica dar ma gandeam daca ma apuc de un sport cum ar fi baschetul sau handbalul o sa cresc mai mult.Eu sincer as vrea sa ajung la 1.85 minim.Chiar nu stiu daca metoda aceea cu statul atarnat de bara functioneaza, stiu ca s-au facut niste cercetari si a fost dovedit stiintific.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca vei mai creste, cel putin pana la 16-17 ani.
Cat priveste statul agata de baram, te asigur eu ca nu functioneaza.

| MajicAro explică (pentru Violleta2022):

Ca o sa cresc sunt sigur, dar nu vreau 1 cm pe an XD

| Violleta2022 a răspuns (pentru MajicAro):

Baietii se inalta foarte mult intre 14 si 16 ani!

Te-ar mai putea ajuta un sport: handbal, baschet, volei, inot, care iti va ajuta la cresterea oaselor si a masei musculare.